top of page

Італійські бази зберігання


Далеко в лісах італійського регіону П'ємонте недалеко від кордону зі Швейцарією знаходиться найбільший склад бронетехніки на території Європи. Це місце не є секретним, навіть навпаки є популярним серед любителів полазити та познімати, але в Україні про нього знають мало.



На території майже 500 гектарів зберігаються тисячі одиниць бронетехніки. Бронетехніки, яка сьогодні так потрібна нам. Мова йде про танки Leopard 1, бронетранспортери М113, гаубиці М109 та багато іншого.




Leopard 1

В Італії на зберіганні повинно бути 960 одиниць перших Леопардів на зберіганні, велика кількість яких знаходиться саме тут.



На супутниковому знімку все виглядає покинутим, поржавілим та непридатним, але це враження є оманливим.



Танки знаходяться в хорошому на свій вік стані. Щодо зелені, яка, як здається, проросла з техніки - це характерна для італійської місцевості рослинність, яка обвиває все на своєму шляху. Внутрішній стан техніки зможете побачити далі.



До 2021 року всі танки зникли з майданчика. Насправді їх просто перемістили в ангари на території бази, як і більшу частину техніки, яка зберігалась під відкритим небом.



Наприклад, цей ангар був пустим до 2020 року.



В 2021 році він вже був повністю заповнений танками.




Стан техніки


Якщо зрівнювати з російськими базами зберігання, увагу треба звернути на декілька факторів. Перший - клімат. Теплий сухий італійський клімат не зрівняється з зауральськими екстримальними температурами, снігом, дощами, вологою, яка потрапляє всередину техніки, замерзає та розширюється. Зберігання під відкритим небом у цьому випадку має невелику кількість негативних факторів.


По-друге, італійський менталітет, охайність та порядок просто неможливо зрівнювати з російським. Ось так виглядає склад для запчастин на зберіганні для Leopard 1. Відчуваєте різницю?





Італійські Леопарди в Україні


96 Леопардів були закуплені швейцарською приватною компанією, але знаходились на території Італії. Скоріше за все, знаходились вони саме тут. Концерн Rheinmetall викупив їх для подальшої передачі Україні. Але "there's more where that came from".

Техніка є, але для її отримання треба подолати декілька труднощів. Перше - технічне. Сьогодні чи не єдиним підприємством яке може відновлювати цю техніку є концерн Rheinmetall, який має свої ліміти.

Друге - внутрішній опір в Італії. Навіть новина про передачу 96 викуплених швейцарською компанією танків підпалила п'яті точки італійських журналістів на російській зарплаті та зра***бів, яким "продали дешево", "та вони ще нам треба", "все розікрали, танки будуть на дачі у Мелоні" і т.д. Їх менше ніж адекватних італійців, але вони дуже гучні. Тому не дивуйтесь, що італійці не говорять про військову допомогу Україні та передають зброю в режимі тиші.

Вони допомагають і мають для цього величезний ресурс, якому самі не можуть дати ради багато років.




Centauro B1 


Що ви зараз бачите перед собою? Це скарб!



Ось ці красені в сюжеті італійського телеканалу Rai 1.


Вони зникли з цього місця в 2016 році, але скоріше за все просто були переміщені в ангар. Є дуже велика ймовірність того, що переміщення саме цих машин помітили в Італії нещодавно. На момент зйомки сюжету візуально танки знаходились в хорошому стані.



Потенційно Україна може отримати два-три батальйони цих машин.





М113


За різними оцінками в Італії на зберіганні повинно бути більше 3 тисяч бронетранспортерів М113. Оцініть самі ці неймовірні масштаби.




Техніка в справному стані, навіть не сумнівайтеся в цьому.



Деякі екземпляри є взагалі майже незайманими.



Ось так вони виглядають всередині, як і практично вся техніка на базі.



Багато техніки протягом років було утилізовано з подальшою переробкою алюмінію, але це лише частина тих величезних запасів, які там є.


Україна отримує ці бронетранспортери від багатьох країн. Не виключено, що італійські М113 також передавались у якості допомоги.




М109


На базі повинні бути на зберіганні більше 200 одиниць гаубиць М109. Їхня доля повинна була закінчитись на смітнику, але вони продовжать свою службу в Україні. Нещодавно з'явилась новина, що Італія передасть 60 одиниць цієї техніки. Раніше італійські гаубиці також неодноразово "світились" в Україні.




Не голі, не босі

Величезна кількість зброї після Холодної війни залишилась не лише у росії та постсовкових країнах. Якщо хтось скаже, що у Європи немає ресурсів та зброї для передачі, то вони або свідомо брешуть, або не знають реального стану речей.


Тією кількістю броні, яка є на лише на цьому складі, можна озброювати цілі бригади не зачіпаючи боєздатність регулярної армії Італії. І не тільки Італії.

1 976 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


Підтримати проєкт

giphy.gif
bottom of page